Qeveria

Qeveria смотреть последние обновления за сегодня на .

LAJMI FUNDIT! Ja si ndryshon qeveria: Ikën Xhaçka, Kushi e Krifca, ja të rinjtë...

10288
52
29
00:05:34
04.09.2023

#now #BrunaÇfiligu #politike #aktualitet #euronewsalbania #intervista Programi Euronews Now me BRUNA CIFLIGUN do të paraqesë lajmet më të rëndësishme nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut nëpërmjet raportimit drejtpërsëdrejti duke pasqyruar dhe përditësuar lajmet që shikuesit kanë ndjekur gjatë ditës apo të lajmeve të ditës në vijim. Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍

Klan News - Qeveria “Rama”, më shumë ndryshime në histori

3296
12
1
00:05:45
03.09.2023

Asambleja e PS, planifikuar të zhvillohet ditën e henë, ka shtuar jo pak ethet për kabinetin qeveritar. Dhe jo pa arsye, pasi Edi Rama nuk i ka kursyer ndryshimet në qeveri sa herë që e ka parë të arsyeshme, njëherë me argumentin e riorganizimit, e herë të tjera për mënyrën se ministrat e tij kanë menaxhuar ngjarjet e paparashikuara. I vetmi element i përkashkët që ka shoqëruar të gjitha këto ndryshime, ka qenë ekskluziviteti i Kryeministrit Rama për të bërë publike këto ndryshime. Ndryshimin e parë në qeveri, Edi Rama e bëri pas 300 ditësh qeverisje. Në 1 Gusht, të vitit 2014, në një konferencë për shtyp, Edi Rama njoftoi dorëheqjen e dhënë nga ministri për Marrëdhëniet me Parlamentin Ilirjan Celibashi dhe zëvendësimin e tij me deputeten e PS-­së, Ermonela Felaj. Në 2015, kandidimi i Erion Veliajt për kreun e Bashkisë Tiranë, la bosh Ministrinë e Mirëqenies Sociale. Në Maj të këtij viti, Edi Rama këtë post ia besoi Blendi Klosit. Në të njëjtin vit, dorëheqja e Nasip Nacos, solli në krye të Ministrisë së Drejtësisë Ylli Manjanin. Teksa në dy vitet e para, ndryshimet kishin ardhur nga dorëheqjet, në 2016 Edi Rama nis shkarkimet e para. Në Shkurt të këtij viti, ministri i Financave, Shkëlqim Cani u shkarkua nga detyra me vendim të shefit të ekzekutivit, duke emëruar në këtë post Arben Ahmetajn. Në vend të Ahmetaj tek Ministria e Ekonomisë, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes u emërua Milva Ekonomi, deri atëhere zv/ministre e Shëndetësisë. Në 2 Shtator 2016, jep dorëheqjen ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto. Nga LSI u propozua si zëvendësues i tij: Sokol Dervishaj, deri aso kohe shef kabineti pranë Kuvendit të Shqipërisë. Në Mars të vitit 2017, Edi Rama shkarkoi mininistrin e Brendshëm Saimir Tahiri, ministrin e Mirëqenies Sociale Blendi Klosi, ministrin e Shtetit për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi si dhe Damian Gjiknurin. Në 30 Janar të vitit 2017, Edi Rama firmos shkarkimin e ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani, pa dhënë motiv. Në vend të tij propozohet Petrit Vasili. Në konferencën e zhvilluar fill pas publikimit të lajmit, Manjani foli për përplasjet që kishte pasur me Kryeministrin dhe akuzoi rëndë disa ministra të kabinetit të tij për afera korruptive. Ndryshimet më të bujshme në qeveri u shënuan në vitin 2018. Nëpërmjet asamblesë kombëtare të PS, kreu i ekzekutivit njoftoi riformatimin e thellë të kabinetit qeveritar, duke zëvëndësuar edhe ministra që qëndronin prej 5 vitesh në detyrë. E veçanta e këtyre ndryshimeve ishte futja në qeveri e figurave pa kontribut në politikë. Protesta e studentëve i dha një shtysë të fortë largimit të Lindita Nikollës nga posti i Ministrisë së Arsimit, duke ia dhënë këtë post një figure të panjohur në politikën shqiptare, Besa Shahinit e cila vinte nga Kosova. Një tjetër figurë të panjohur në arenën politike dhe po ashtu që vinte nga Kosova, Rama e solli në krye të Ministrisë së Jashtme. Gent Cakaj, zëvëndësoi Ditmir Bushatin, i cili në atë periudhë kishte një marrëdhënie të krisur me Kryeministrin Rama. Largimi nga qeveria i Ditmir Bushatit, u pasua edhe nga largimi në parti. Ministria e Financave iu besua Anila Denajt, Belinda Balluku mori postin e ministres në Ministrinë e Infrastrukturës. Blendi Çuçi u emërua në krye të Ministrisë së Bujqësisë, Elva Margariti në Ministrinë e Kulturës, Eduart Shalsi në Ministrinë e Mbrojtjes dhe Sipërmarrjes. Në këtë vit, Edi Rama ktheu Ministrinë për marrëdhëniet me Parlamentin. Ndërsa për postin e zv/kryeministrit, zëvendësoi Senida Mesin me Erion Braçen. Ndonëse u emëruan me bujë, ministrat e shumë vlerësuar nga Kosova nuk spikatën në qeverinë Rama, duke mos përfunduar as mandatin në krye të ministrive. E para që u dorëzua ishte Besa Shahini e cila u largua nga detyra, dy vite pasi qëndroi në krye të Ministrisë së Arsimit. Në vend të saj u emërua Evis Kushi. Ndërsa Gent Cakaj, i cilësuar nga Kryeministri Rama si njeriu më i ditur, nuk shkëlqeu me performancën e tij, Ai dha dorëheqjen duke i hapur rrugë Olta Xhaçkës në krye të këtij posti. Ndërkohë në vend të Xhaçkës, në Ministrinë e Mbrojtjes u emërua Niko Peleshi. Në 2021, Rama bën një tjetër riformatim në qeveri, duke shtuar ministritë e shtetit. Elisa Spiropali për Marrëdhëniet me Parlamentin, Edona Bilali për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Bora Muzhaqi për Rininë dhe Fëmijët, Milva Ekonomi për Standardet dhe Shërbimet. SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Shpallet qeveria e "Big Brother VIP Albania" - Big Brother Vip 2

66668
259
47
00:03:58
12.04.2023

Big Brother Albania Vip 2, një ndër formatet më të suksesshëm të Reality Show, një krijim i De Mol nën pronësinë e Banijay Rights, vjen në sezonin e tij të dytë në Shqipëri, pas suksesit të mëparshëm, prodhuar nga Top Channel. Personazhe e karaktere të njohur e të dashur të jetës sonë janë zgjedhur me shumë kujdes në bazë të profileve të tyre psikologjike e social-kulturore dhe do te jetojnë së bashku në një shtëpi për 14 javë rresht. I gjithë votimi i personazheve vjen nga publiku dhe personazhi VIP më i admiruar fiton çmimin e madh. Moderatore: Arbana Osmani Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #BigBrotherAlbaniaVip #BigBrotherVIP2 #TopChannel

Tv Klan - Ngjarjet në veri, mblidhet qeveria e Kosovës

166
3
0
00:02:34
27.09.2023

SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Email: info🤍tvklan.al Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Klan News - Betohet Qeveria e re e Greqisë

255
2
0
00:01:35
27.06.2023

Pas fitores se shumicës dërrmuese, kabineti i ri i Qeverisë së kryeministrit Kyriakos Mitsotakis, u betua në pallatin presidencial. Një tipar i veçantë i qeverisë së re është rotacioni, i ministrave në mungesë të emrave të rinj. Në këtë kabinet të ri vihet re numri i lartë i grave gati 25%, për të cilën Mitsotakis ishte zotuar edhe gjatë fushatës. Në total, kabineti përfshin gjithsej 24 ministra, ku 7 prej tyre janë zëvendësues. Ish-ministrit të Jashtëm Nikos Dendias tanimë do mbajë postin e ministrit të mbrojtjes. Giorgios Gerapetritis, një bashkëpunëtor i ngushtë i Mitsotakis, i cili drejtoi Ministrinë e Infrastrukturës pas tragjedisë hekurudhore të Shkurtit pritet të mbajë postin e ministrit të Jashtëm. Kostis Hatzidakis u emërua ministër i Financave. Analistët thone se stabiliteti ekonomik, rritja e pagës minimale dhe e pensioneve si dhe hapja e vendeve të reja të punës është një ndër arsyet që i bindi votuesit grekë që të votojnë edhe njëherë kryeministrin grek. Gjithashtu, politika e ashpër e emigracionit dha efektin e saj për bindjen e votueseve. Analistët theksojnë se një nga gabimet e Mitsotakis ishte rasti i përgjimeve të opozitës, pavarësisht se nuk solli asnjë pasojë politike duke i dhënë Mitsotakis një fitore dërrmuese. Kjo fitore kështu dëshmon që konservatorët po bëjnë depërtime të rëndësishme në Itali, Spanjë dhe tani në Greqi ku në parlament hynë dhe tre parti të ekstremit të djathtë duke përfshirë “Spartanët”, një forcë politike e cila fitoi 4.7% të votave në zgjedhjet e së dielës dhe 13 mandate deputetësh. SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Qeveria e Kosovës, 50 mijë euro për familjen e policit Afrim Bunjaku

1413
14
10
00:04:45
27.09.2023

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të radhës ka marrë vendim që ta mbështesë familjen e pjesëtarit të Policisë, Afrim Bunjakut, i cili vra nga grupi terrorist serb të dielën në Banjskë të Zveçanit. Qeveria ka ndarë 50 mijë euro për të ndihmuar familjarët e heroit të rënë në mbrojtje të rendit kushtetues, raporton Klan Kosova. Mbledhja e kësaj të mërkure nisi me një minutë heshtje në nder të Bunjakut. SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Formohet qeveria "Rama 3" |Lajme-News

5749
21
0
00:01:48
02.09.2021

Edi Rama ka vendosur të rikonfirmojë në postet ministrore afro 80 përqind të kabinetit qeverisës, një kabinet i cili ka numrin më të lartë të grave në portofolet ministrore. 12 nga 16 ministritë do të mbahen nga gra dhe vajza dhe vetëm 4, pa llogaritur vetë Kryeministrin, do të drejtohen nga burra. Në krahun e tij të djathtë, si zv/kryeministër, Rama ka vendosur të mbajë Arben Ahmetaj, i cili do të merret kryesisht me çështjen e Rindërtimit. Blendi Çuçi do të vazhdojë të drejtojë Ministrinë e Brendshme, Olta Xhaçka mbetet Ministre e Jashtme, Niko Peleshi ministër i Mbrojtjes, Belinda Balluku ministre e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Ogerta Manastirliu ministre e Shëndetësisë, Evis Kushi do të qëndrojë Ministre e Arsimit dhe po ashtu Elva Margariti në krye të Ministrisë së Kulturës. Drejtorja aktuale e Tatimeve Delina Ibrahimi do të drejtojë Ministrinë e Financave. Drejtorja e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural Frida Krifca do të drejtojë Ministrinë e Bujqësisë, Ulsi Manja do të marrë drejtimin e Ministrisë së Drejtësisë. Mirela Kumbaro rikthehet në qeveri, në Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit. Ministrat pa portofol do të jenë 4 nga 3 që ishin në mandatin e 2. Spiropali rikonfirmohet si Ministre për Parlamentin, Ministrinë për Sipërmarrjen e drejton Edona Bilali e para e listës së Shkodrës, ndërsa shkrihet Ministria e Diasporës dhe krijohen 2 ministri të reja ajo për Rininë dhe Fëmijët që do të drejtohet nga një prurje e re në PS si Bora Muzhaqi, si dhe Ministria për Standardet e Shërbimeve që do të lerë në kabinetit qeveritar ish-Ministres së Bujqësisë, Milva Ikonomi. Drejtimin e parlamentin, Kryeministri zgjodhi që t’ia besojë një gruaje, Lindita Nikollës, e cila bëhet e dyta grua dhe e para socialiste në krye të Kuvendit. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Qeveria BBV/ "Do ketë pasoja"! Luzi: Ju e merrni me të qeshur, por kjo zgjedhje do ndikojë - BBV 2

15906
73
15
00:02:09
12.04.2023

Big Brother Albania Vip 2, një ndër formatet më të suksesshëm të Reality Show, një krijim i De Mol nën pronësinë e Banijay Rights, vjen në sezonin e tij të dytë në Shqipëri, pas suksesit të mëparshëm, prodhuar nga Top Channel. Personazhe e karaktere të njohur e të dashur të jetës sonë janë zgjedhur me shumë kujdes në bazë të profileve të tyre psikologjike e social-kulturore dhe do te jetojnë së bashku në një shtëpi për 14 javë rresht. I gjithë votimi i personazheve vjen nga publiku dhe personazhi VIP më i admiruar fiton çmimin e madh. Moderatore: Arbana Osmani Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #BigBrotherAlbaniaVip #BigBrotherVIP2 #TopChannel

Opinion - Formohet qeveria e Kosoves! (03 shkurt 2020)

2713
12
0
00:02:10
03.02.2020

🤍tvklan.al Emision LIVE nga Blendi Fevziu në KLANHD & TVKLAN

RRËZOHET QEVERIA KURTI | T7

12931
13
65
00:03:39
26.03.2020

T7 Website: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍

Top News – Qeveria e Kosovës reagon pas anulimit të takimit: Do nënshkruheshin 13 marrëveshje

4816
21
30
00:01:32
13.06.2023

Kryeministri Edi Rama anuloi pasditen e të martës mbledhjen e përbashkët mes qeverisë së Shqiëprisë dhe asaj të Kosovës, e planifikuar për t’u mbajtur të mërkurën në qytetin e Gjakovës. Në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, Rama tha se ky vendim vjen për shkak të situatës së tensionuar në veri të Kosovës, që po rrezikon edhe raportet e kësaj të fundit me faktorin ndërkombëtar. Pas deklaratës së Ramës, ka reaguar zyrtarisht edhe qeveria e Kosovës, nëpërmjet zëdhënësit Përparim Kryeziu, i cili u shpreh se kjo është hera e parë që anulohet një mbledhje në mënyrë të njëanshme. “Mbledhjet e përbashkëta janë ndërmarrje të madhe organizative, të cilave u paraprin një punë e madhe e ministrive për të përgatitur atë ditë. Nesër do të duhej të nënshkrueshin 13 marrëveshje të reja. Ato kishin synim t’i afronin ekonomitë tona, sistemet tona të drejtësisë, arsimit, kulturës, etj. Janë qytetarët ata që do humbasin më së shumti. Për fat të keq, anulimi i mbledhjes nga ana e kryeministrit Rama anuloi mundësinë për t’i nënshkrur ato. Takimet bilaterale do të mund të mbaheshin çdo ditë tjetër. Jemi fare afër njëri-tjetrit si vende. Nuk do të ishte hera parë që do të takoheshim brenda ditës. Por është hera parë që një mbledhje e përbashkët anulohet në mënyrë të njëashme”, tha zëdhënësi i qeverisë së Kosovës. Kryeministri Rama propozoi mbajtjen e mbledhjes në një format të reduktuar, për të diskutuar vetëm për situatën e krijuar në veri të Kosovës, por kjo ide u hodh poshtë nga Albin Kurti. Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#EdiRama#TopChannel

Qeveria BBV/ Luizi nis fushatën: I bëra 4 vota! - Big Brother Albania Vip 2

42511
182
56
00:03:56
12.04.2023

Big Brother Albania Vip 2, një ndër formatet më të suksesshëm të Reality Show, një krijim i De Mol nën pronësinë e Banijay Rights, vjen në sezonin e tij të dytë në Shqipëri, pas suksesit të mëparshëm, prodhuar nga Top Channel. Personazhe e karaktere të njohur e të dashur të jetës sonë janë zgjedhur me shumë kujdes në bazë të profileve të tyre psikologjike e social-kulturore dhe do te jetojnë së bashku në një shtëpi për 14 javë rresht. I gjithë votimi i personazheve vjen nga publiku dhe personazhi VIP më i admiruar fiton çmimin e madh. Moderatore: Arbana Osmani Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #BigBrotherAlbaniaVip #BigBrotherVIP2 #TopChannel

Top News- 1 minutë heshtje dhe 50 mijë euro/ Qeveria e Kosovës nderon Heroin, Afrim Bunjaku

289
4
0
00:01:46
27.09.2023

Kështu nisi Mbledhja e Qeverisë së Kosovës këtë të merkur, në nder të jetës së humbur të Rreshterit të Policisë Afrim Bunjaku, në sulmin terrorist të një grupi me rreth 30 anëtar serb. Në vlerësim të figurës dhe kontributit të Afrim Bunjakut, Kurti akordoi për familjen e të ndjerit një shumë prej 50 mijë eurosh, ndërkohë garantoi se Kosova do t’i qëndrojë gjithmonë pranë kësaj familje. Nisur nga sulmi, Kurti falënderoi forcat e Policisë për gatishmërinë dhe profesionalizmin, e për këtë kërkoi që të gjithë qytetarët të bashkëpunojnë me policinë. Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Nderimet#AfrimBunjaku

Kosovë/ Qeveria e re, ja emrat e kabinetit Kurti

6676
17
5
00:01:42
03.02.2020

Qeveria e re e Kosovës, e prezantuar nga kryeministri i ri, Albin Kurti, do të ketë 15 ministri. Vetë kryeministri do të ketë dy zëvendëskryeministra ndërsa qeveria në përbërjen e saj pritet të ketë edhe 33 zëvendës ministra. Zëvendës kryeministra do të jenë Avdullah Hoti nga LDK dhe Haki Abazi nga VV. Në postin e ministrit të punëve të jashtme dhe diasporës, do të ulet Glauk Konjufca, i cili i liroi vendin në krye të kuvendit, Vjosa Osmanit. Blerim Reka, nga Vetëvendosje do të jetë ministër i Integrimit Europian dhe Albulena Haxhiu, nga e njëjta parti, ministre e Drejtësisë. Ministria e arsimit, shkencës, teknologjisë dhe inovacionit i shkon LDK-së, me Hykmete Bajramin, ndërsa ministër i financave do të jetë Besnik Bislimi nga Vetëvendosje. Ministër i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike do të jetë Agim Veliu nga LDK ndërsa ministre e ekonomisë, punës, tregtisë, industrisë do të jetë Rozeta Hajdari nga VV. Anton Çuni nga LDK do të marrë portofolin e mbrojtjes ndërsa Lumit Abdixhiku, po nga kjo parti do të jetë ministër i Infrastrukturës dhe Ambjentit. Besian Mustafa nga LDK do të jetë ministër i Bujqësisë ndërsa Arben Vitia nga VV ministër i shëndetësisë. Në krye të dikasterit të kulturës, rinisë e sportit do të jetë Vlora Dumoshi nga LDK ndërsa ministria e administrimit të pushtetit lokal, i shkon Emilia Rexhepit nga grupi 6+, ministria për komunitetet dhe kthimin Dalibor Jevtiç nga lista serbe dhe ajo e zhvillimit rajonal, Ivan Millojeviç, po nga ky subjekt. Ndërsa prezantonte programin e tij qeverisës, Kurti tha se qeveria e tij do të jetë një qeveri e kursimit të parasë publike dhe kjo ka nisur me reduktimin e ministrave nga 21, që ishin në qeverinë e mëparshme, në 15. Ndërsa nga 80 poste zëvendësministrash Kurti tha se qeveria e tij do të kishte rreth 33. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Kosova#Kurti#TopChannel

VOTOHET QEVERIA KURTI | T7

1824
11
1
00:03:52
04.02.2020

T7 Website: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍

3 Minuta Histori: Qeveria e Nolit dhe Sovjetikët “E Diell”, 24 Maj 2020

5439
41
4
00:12:11
24.05.2020

E diell, programi argëtues, informues dhe edukativ i së dielës! Ky program integron në përmbajtjen e tij çdo moshë duke i dhënë një hapësirë çdo fushe me potencial interesant për të krijuar spektakël. Producentë: Edi Manushi/Top Channel Autore: Olsa Muhameti Moderatorë: Edi Manushi, Fjoralba Ponari, Nevina Shtylla, Ervin Kurti, Argjira Spanca, Flori Gjini,Alesia Bami, Graciano Tagani. Rubrikat: Fjoralba Ponari, Nevina Shtylla, Ervin Kurti, Argjira Spanca, Flori Gjini,Arisa Bidaj, Arnisa Lushaj, Artan Puto, Jetmira Agalliu, Graciano Tagani. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #eDiell#TopChannel

Qeveria ndan 10 euro për fëmijë e 50 euro Prishtina për qen, flet ministri Murati

3370
11
4
00:00:23
21.06.2023

#KosovaPress #KosovaPressLive Nga 50 euro në muaj do të subvencionohen të gjithë qytetarët që do të adoptojnë qentë endacakë në kryeqytet. Një vendim i tillë, ka nxitur reagime të shumta nga qytetarët, duke bërë krahasim me shtesat që Qeveria i ndan për fëmijë, e që është 10 euro për muaj. KosovaPress ka pyetur ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati se a më shumë vlen jeta e një fëmije a një qeni, Murati ka thënë se si qeveri po ndajnë mjete për fëmijë, ndërsa Komunat le të veprojnë si të donë me buxhetin vetanak. KosovaPress iu ofron shërbimin e përditshëm të lajmeve (7 ditë në javë) nga Kosova, rajoni e bota, në fusha të ndryshme të veprimtarisë . Servojm lajme e raporte për zhvillimet në Kosovë dhe për Kosovën, kemi informacione për ngjarjet në rajon dhe botë. Në rast të arritjes së marrëveshjes, specifikat tjera të shfrytëzimit të lajmeve të KosovaPress-it, janë të shënuara në kontratën, e cila do ta finalizonte ofertën tonë dhe interesimin tuaj. Lajmet e Kosova Press-it janë në dispozicion edhe në gjuhën angleze. Që të informoheni më shumë vizitojeni 🤍kosovapress.com 🤍 Facebook: 🤍 YouTube: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍

VV: Qeveria Është e Rrëzuar

23522
70
0
00:07:07
10.05.2017

Gjatë debatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë, Kreu i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka numëruar disa nga ato që ai u quajti dështime të qeverisë së Kosovës të drejtuar nga Isa Mustafa.

Qeveria merr vendimin/ Nga tetori rritet paga minimale dhe pensionet, ja kush përfitojnë -

3599
14
2
00:02:08
14.09.2022

Subscribe: 🤍 Web: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj ka bërë të ditur se nga muaji tetor do të ketë rritje të pagës minimale dhe të pensioneve. Pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë, Ibrahimaj tha se janë mbi 200 mijë punonjës që do të përfitojnë rritje të pagës minimale e cila nga 32 mijë do te shkoje në 34 mijë lekë. Ibrahimaj shtoi se nga vendimi i Qeverise do te përfitojnë gjithashtu edhe të gjithë kategoritë e pensionistëve, pra rreth 678 mijë mije ne total. Cdo pensionistë që do të marrë pensionin e muajit shtatorë do të përfitojë edhe shtesën prej 6 %. Bashkë me indeksimin në fillim të vitit, shtesa e pensioneve arrin në 9.5%, një masë kjo që tenton të zbusë efekte e rritjes galopante të cmimeve. “Me këtë indeksim të dytë ne e çojmë rritjen e pensioneve për vitin 2022 në nivelin 9.5 %. Nga ky vendim përfitojnë të gjithë kategoritë e pensionistëve, pra rreth 678 mijë pensionistë të cilët nga pensioni që do të marrin nga muaji tetor do të kenë një rritje të pensioneve të tyre në nivelin 9.5 %.Morën edhe një vendim për sa i përket rritjes së pagës minimale në shkallë vendi. Me këtë vendim paga minimale do të hyjë në fuqi 34 mijë lekë dhe ky është një vendim i cili prek një numër të madh të punësuarish. Janë mbi 200 mijë të punësuar që përfitojnë”, tha Ibrahimaj. Ministrja e Ekonomisë dhe Financave shtoi se qeveria ka bërë transparente të gjitha vendimet me qëllim shkurtimin e shpenzimeve buxhetore.

“Poshtë qeveria” emigranti shqiptar shpreh revoltën në protestë: Nuk ndihemi të sigurt!

15450
105
59
00:02:14
04.08.2022

#oranews #protesta Ka nisur protesta para ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares në plazhin e Potamit nga polici Arjan Tase me skaf. Ndërkohë, një qytetarë në protestë ka shprehur revoltën e tij për këtë ngjarje të rëndë, duke thënë se qeveria duhet të japë dorëheqjen. Ai u shpreh se ka ardhur në Shqipëri për pushime dhe nuk e ndjen veten aspak të sigurt qysh kur ka shkelur në vendin tonë. “Poshtë qeveria dhe Edi Rama. Ku është populli shqiptarë? Të gjithë të çohen në këmbë, të gjithë kemi fëmijë. Jemi të shfrytëzuar dhe të shtypur. Nuk ka fare siguri qysh kur jam futur në Shqipëri. Kam paguar 20 mijë lekë për 3 kilometra që kam kaluar. Shihni të gjithë ndërtimet që ka në Tiranë. Po pastrohet droga.” Protesta qytetare ka filluar rreth orës 19:00 ku qytetarë, aktivistë dhe parti të opozitës janë mbledhur në shesh duke kërkuar dorëheqjen e ministrave dhe Ramës. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Krasniqi: Qeveria Kurti është në siklet dhe presion jo normal

771
4
0
00:03:11
02.05.2023

Follow Klan Kosova on... • FB: 🤍 • IG: 🤍 • YT: 🤍 • WEB: 🤍 © & ℗ Klan Kosova & Onair Media. All Rights Reserved

Qeveria e re e Shqipërisë - Top Channel Albania - News - Lajme

4289
6
0
00:05:16
31.07.2013

Kryeministri i zgjedhur Edi Rama i dha fund hamendësive dhe aludimeve për emrat e ministrave që do të ulen në kabinetin e qeverisë së re, duke surprizuar jo pak me emrat e ministrave të rinj, që do të marrin detyrën në fillim të shtatorit.

Votohet Qeveria Kurti me 66 vota

8217
52
10
00:01:48
03.02.2020

rtv21.tv #rtv21 #tv21 #radiotelevision21

Open - "Qeveria e vjetër e PS", diskutime dhe debate mes Hilës,Bolinos,Abilekajt,Kadillit,Spiropalit

24745
97
58
02:21:19
03.09.2021

"Open", emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi "Open" për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Open#TopChannel

Qeveria e Kosoves

814
3
0
01:09:19
26.04.2023

Qeveria e Kosoves

Top News- Qeveria ‘Kurti’ një vit në detyrë/A u përmbushën pritshmëritë e qytetarëve në Kosovë

1495
11
7
00:01:23
27.03.2022

Albin Kurti ka kaluar 365 ditët e tij si kryeministër në Kosovë dhe pritshmëritë e qytetarëve kanë qenë të mëdha ndaj liderit të vetëvendosjes. Edhe pse fitoi me më shumë se 50 për qind të votave, Kurti, sipas disa të anketuarve në Prishtinë kanë qenë larg pritshmërive të tyre. Një vit pas nisjes së punës së Qeverisë Kurti, ata thonë se nuk kanë parë ndryshime pozitive në jetën e tyre. Qytetarët e anketuar nga Radio Evropa e Lirë thonë se kushtet ekonomike janë më të rënda se një vit më parë, duke marrë parasysh edhe rritjen e çmimeve të produkteve bazë. Pandemia dhe shumë fatkeqësi të tjerë nuk i kanë dhënë mundësi qeverisë së Albin Kurtit të arrijnë objektivat e vendosur në marrje të mandatit. Zyrtarët e Qeverisë së Kosovës, në tre muajt e fundit të vitit të kaluar, kanë dhënë shifra të ndryshme për vendet e reja të punës duke mos patur shifra të sakta se sa qytetarë ka punësuar qeveria, është një tjetër pretendim i qytetarëve për qeverinë e Kosovës që kryeson lideri i vetëvendosjes. Gjatë fushatës zgjedhore, kryeministri i tanishëm, Albin Kurti, ka premtuar se në Qeverinë e tij do të synohet një ekonomi që del nga pandemia dhe e shëruar edhe nga sëmundjet tjera dhe se në ekonomi do të ketë më shumë nevojë dhe hapësirë për gratë, për rininë, për mërgatën, për komunitetet, për fshatin, e sidomos për ata që kanë nevojë për më shumë mbështetje prej shoqërisë dhe shtetit. Por qytetarët e anketuar thonë se asnjë nga këto premtime nuk janë përmbushur. Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Qeveria#Kurti#TopChannel

Report TV - Betohet Qeveria e re, Rama dhe Meta shtrëngojnë duart

6366
19
0
00:13:43
13.09.2017

TIRANE - Qeveria e re "Rama 2" ka marrë zyrtarisht detyrën pas betimit në Presidencë gjatë një ceremonie të veçantë pasditen e kësaj të mërkure. Ceremonia nisi me ekzekutimin e himnit kombëtar dhe më pas me leximin e emrave të kabinetit të ri. I pari që u betua para Kushtetutës ishte kryeministri Edi Rama i cili më pas shtrëngoi duart me Presidentin e Republikës, Ilir Meta i cili i dorëzoi dekretin. Më pas u betuan në radhë të gjithë ministrat e kabinetit qeveritar, duke marrë kështu zyrtarisht detyrën. Betimi në Presidencë vjen pas votimit në Kuvend mëngjesin e sotëm ku qeveria dhe programi kaluan me 78 vota.

Kosovë-Bie qeveria

38328
18
9
00:03:30
02.11.2010

Në Kosovë rrezohet qeveria, shpërndahet parlamenti dhe shpallen zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen më 12 dhjetor të këtij viti. Vendimi për zgjedhjet e jashtëzakonshme pasoi seancën e Parlamentit të Kosovës i cili me 66 vota për, një kundër dhe dy vota të paanshme, i mori besimin qeverisë së kryeministrit Hashim Thaçi. Votimi i mocionit u bë i mundur me votat e Partisë Demokratike të zotit Thaçi e cila votoi për rrëzimin e qeverisë së udhëhequr prej tij

Top News - Agjentët e SHISH/ Qeveria, gati projektligji i ri

1925
23
0
00:01:11
08.06.2020

Për agjentët e shërbimit informativ po përgatitet një ligj, i cili u mundëson atyre më shumë kushte dhe siguri në detyrën që kryejnë. Qeveria shqiptare ka miratuar kërkesën e shërbimit informativ për pajisjen me identitet të fshehtë të agjentëve që infiltrohen për të hetuar grupet terroriste, ato të trafikut të armëve dhe të drogës. Drafti i dorëzuar në kuvend nga Këshilli i Ministrave parashikon edhe shpërblim për mentorët që trajnojnë punonjësit e rinj. Në rast se agjentët largohen nga SHISH pas një trajnimi duke filluar punë tjetër, projektligji i ngarkon ata me detyrimin për të paguar gjithë shpenzimet financiare të specializimit. Një kategori punonjësish të shërbimit informativ shtetëror do të pajisen me identitet të dyfishtë për shkak të pjesëmarrjes në operacione speciale me qëllim mbledhjen e të dhënave për terrorizmin, trafikun e drogës, dhe krimet që cenojnë sigurinë kombëtare. Drafti që e parashikon këtë akt, është dorëzuar nga qeveria shqiptare në parlament për miratim dhe thekson se procedurat për pajisjen, mbajtjen dhe përdorimin e identitetit të dyfishtë do të përcaktohen me udhëzim të përbashkët të drejtorit të Shërbimit Informativ të Shtetit dhe ministrit të Brendshëm. Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #SHISH#Government#TopChannel

Qeveria e re, LVV e LDK drejt marreveshjes

3047
00:01:33
01.02.2020

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndërmarrë hapa pozitiv për bashkëqeverisje. Këto dy parti janë pajtuar në parim të bashkëqeverisin në katër vitet e ardhshme. Burime të afërta nga të dyja partitë kanë bërë të ditur se Glauk Konjfuca i Lëvizjes Vetëvendosje do të japë dorëheqje nga posti i kryeparlamentarit dhe do të kalojë në një post të lartë qeveritar. Ndonëse zyrtarisht asnjëra nga partitë politike as nuk e ka mohuar e as pohuar lajmin. Por një status në Facebook i deputetit të LVV-së, Mefail Bajqinovci, konfirmon arritjen e marrëveshjes, ku krahas një fotografie ka shkruar “Qeveria Kurti1”. Por dorëheqja zyrtarisht ende nuk ka ndodhur. Çështja e Presidentit mbetet kur t’i përfundojë mandati Presidentit aktual Hashim Thaçi, në Prill të vitit të ardhshëm, e më pas do të takohen partnerët e të dy partive për t’u konsultuar rreth postit të ri të Presidentit. Pritet që nesër të mblidhen organet drejtuese të të dyja partive politike për të thënë fjalën e fundit. Në rast të nënshkrimit të marrëveshjes dhe dorëheqjes së Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit, atëherë seancën e së hënës pritet ta udhëheqë nënkryetarja e Kuvendit e cila i takon Lëvizjes Vetëvendosje, në këtë rast Arbërie Nagavci.

Qeveria i hap rrugë zhbllokimit të mjeteve vetanake të komunave

191
0
0
00:02:56
24.05.2023

🔴 Lajmet 18:30 - 24.05.2023

SPECIALE - Qeveria Kurti 2 - 22.03.2021 - Klan Kosova

77644
350
66
03:17:01
22.03.2021

Onair Media - 🤍 Follow Klan Kosova on... • FB: 🤍 • IG: 🤍 • YT: 🤍 • WEB: 🤍 © & ℗ Klan Kosova & Onair Media. All Rights Reserved

Kulla: Qeveria e Kosovës të bëhet gati të mbrojë shtëpinë e vet, me apo pa NATO-n

8184
81
24
00:04:34
15.06.2023

#KosovaPress #KosovaPressLive Eksperti shqiptar i çështjeve të sigurisë, Ilir Kulla, thotë se me rrëmbimin e tre policëve të Kosovës në Leposaviq nga njësitë speciale të ushtrisë së Serbisë dhe heshtjen e ndërkombëtarëve përballë një agresioni të tillë, vendi ndodhet pothuajse në gjendje lufte. Për këtë, ai thekson se Qeveria e Kosovës duhet të bëhet gati të mbrojë vendin me apo pa Aleancën Euroatlantike. Kulla për KosovaPress thotë se Lista Serbe, e cila dirigjohet nga Beogradi ka marrë përsipër të krijojë një krizë, e cila do të çonte në ndarjen e Kosovës dhe zhbërjen e saj. KosovaPress iu ofron shërbimin e përditshëm të lajmeve (7 ditë në javë) nga Kosova, rajoni e bota, në fusha të ndryshme të veprimtarisë . Servojm lajme e raporte për zhvillimet në Kosovë dhe për Kosovën, kemi informacione për ngjarjet në rajon dhe botë. Në rast të arritjes së marrëveshjes, specifikat tjera të shfrytëzimit të lajmeve të KosovaPress-it, janë të shënuara në kontratën, e cila do ta finalizonte ofertën tonë dhe interesimin tuaj. Lajmet e Kosova Press-it janë në dispozicion edhe në gjuhën angleze. Që të informoheni më shumë vizitojeni 🤍kosovapress.com 🤍 Facebook: 🤍 YouTube: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍

Qeveria “Rama 2” me 11 ministri dhe dy ministra shteti - News, Lajme - Vizion Plus

2190
9
2
00:02:55
27.08.2017

🤍 🤍 🤍 Kryeministri Edi Rama ka shpallur ne Asamblenë Kombëtare emrat e kabinetit me te cilin do te drejtoje Shqipërinë për 4 vitet e ardhshme. Ne mandatin e dyte, Edi Rama ka vendosur te qeverise pothuaj me te njëjtët ministra me te cilët punoi gjate mandatit te pare; te vetmit emra te rinj janë; zëvendëskryeministrja Senida Mesi, Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjoni, dy ministrat e shtetit ku bie ne sy nje prej figurave me te rëndësishme te partisë Pandeli Majko ne postin e Ministrit te Diasporës. Rama ka preferuar te rikonfirmoje boshtin kryesor te qeverise; Arben Ahmetaj ne krye te Ministrisë se Financave qe tashme bashkohet me Ekonominë dhe Punen, Damian Gjiknurin ne postin e Ministrit te Energjisë, te cilit i bashkëngjitet edhe Infrastruktura, Fatmir Xhafen tek Ministria e Brendshme, Ditmir Bushatin tek diplomacia, Lindita Nikollen tek Arsimi. Qeveria “Rama 2” ashtu siç ishte paralajmëruar është me e vogël me 11 ministri e 2 ministra shtetit, krahasuar me 19 anëtaret qe kishte kabineti ne mandatin e pare. Kryeministri Edi Rama ka vendosur te shkrije Ministrinë e Integrimit, Ministrinë e Zhvillimit Urban, dhe 3 ministritë e Shtetit; per Marrëdhëniet me Parlamentin, per Inovacionin dhe per Pushtetin Vendor. Ndërsa nder figurat e spikatura te mandatit te pare mungojnë Saimir Tahiri, Ilir Beqja dhe Mimi Kodheli. Ne diten qe shpalli qeverinë e re, kryeministri nuk harroi te paralajmëronte ministrat e tij. Edhe drejtimi i PS ne parlament do te ndryshoje ne kete mandat, Gramoz Ruçi do te drejtoje kuvendin dhe Taulant Balla do te zeje vendin e tij si kryetar i grupit parlamentar. QEVERIA “RAMA 2” 1- Zv/Kryeministre – Senida Mesi 2- Ministër Shteti për Diasporën – Pandeli Majko 3- Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrësve – Sonila Qato 4- Ministër i Jashtëm – Ditmir Bushati 5- Ministër i Brendshëm – Fatmir Xhafaj 6- Ministre e Mbrojtjes – Olta Xhaçka 7- Ministre e Drejtësisë – Etilda Gjoni 8- Ministre e Kulturës – Mirela Kumbaro 9- Ministër i Financave, Ekonomisë dhe Punës – Arben Ahmetaj 10- Ministre e Arsimit – Lindita Nikolla 11- Ministre e Shëndetësisë – Ogerta Manastirliu 12- Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë – Damian Gjiknuri 13- Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural – Niko Peleshi 14- Ministër i Turizmit dhe Mjedisi – Blendi Klosi _ Gramoz Ruçi – Kryetar i Kuvendit të Shqipërisë Taulant Balla – Kryetar i Grupit Parlamentar

Top News – Shqiptarët mund të përjashtohen nga qeveria e Maqedonisë së Veriut

12620
14
18
00:01:16
08.06.2023

Ngërçi disamujor politik në Maqedoninë e Veriut mbi shumicën që nevojitet për të ndryshuar Kushtetutën e vendit sipas kërkesave të Brukselit për vijimin e negociatave mund të zgjidhet në kurriz të shqiptarëve. Kryeministri Dimitar Kovaçevski u takua të mërkurën me kreun e opozitës, Hristjan Mickoski. Palët bien dakord për zgjedhje të reja, por ndahen se kur. Kocaçevski kërkon nga VMRO-DPMNE që të japë votën në Kuvend për ndryshimet kushtetuese, më pas të shkohet në zgjedhje. VMRO-DPMNE nga ana tjetër kërkon mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme në vjeshtë dhe më pas ndryshimet e kushtetutës. Varianti tjetër është përfshirja e VMRO në qeveri, duke nxjerrë jashtë saj Bashkimin Demokratik për Integrim të Ali Ahmetit dhe më pas miratimin e ndryshimeve Kushtetuese. BDI është shprehur parimisht dakord me këtë propozim, por me kusht që vendi të kalojë në zgjedhje të parakohëshme. Kushtëzime për mbështetjen e ndryshimeve kushtetuese ka edhe nga partitë opozitare shqiptare. Ato kërkojnë që ndryshimet të përfshijnë edhe ndryshimin e përkufizimit të gjuhës shqipe në Kushtetutë. Aktualisht, gjuha shqipe njihet si gjuhë të cilën e flasin mbi 20 për qind e popullatës së Maqedonisë së Veriut. Kushtetuta duhet të ndryshohet në pjesën e preambulës, për përfshirjen e pakicës bullgare në të, si popull shtetformues që është kusht për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit evropian të Maqedonisë së Veriut, bazuar në marrëveshjen me Sofjen për zgjidhjen e mosmarrveshjeve për gjuhën, identitetin dhe dallimet historike. Pamje: AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#VMRO#Maqedonia

🔴Politiko - Qeveria vs Sindikata - 06.12.2021

15457
34
42
01:58:55
06.12.2021

🔴Politiko - Qeveria vs Sindikata - 06.12.2021

Qeveria ndan 50 mijë euro për familjen e heroit Afrim Bunjaku

73
0
2
00:03:42
27.09.2023

Qeveria ndan 50 mijë euro për familjen e heroit Afrim Bunjaku

Qeveria “zgjidh qesen”, fond 2.2 mld lekë për pensionet, ndryshon rregulli për indeksimin

6046
11
1
00:00:59
08.02.2023

Në një kohë që qeveria po përgatitet për indeksimin e pensioneve, ekspertët kërkojnë që rritja të bëhet duke marrë në referencën inflacionin te ushqimet dhe jo atë të përgjithshmin. Ndërkohë, Ministria e Financave parashikon shpërndarjen e një fondi special në vlerën e 2.2 miliardë lekëve që do të shkojë për indeksimin e pensioneve dhe 3.53 miliardë lekë. - - - A2 CNN është një kanal informativ në një partneritet ekskluziv me CNN, me seli dhe qendër kryesore të prodhimit në Tiranë. Web: 🤍 App: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Twitter: 🤍 #A2CNN A2 | CNN Exclusive News Channel Affiliate

Назад
Что ищут прямо сейчас на
qeveria BALI INDIAN RAPPER 北洛 biryani masala EDNOS beamng.drive 岳母 sing 2 bloopers rym fikri andré navarro sanhok Клэп ford news AirPods pro review lorenzo re Rigi Adir Elad 순천 jhandu comedy neoni